Trakya İzolasyon

Muhittin Mah. Bağlariçi 2. Sok. Nazar Yapı C Blok No:13/1 ÇORLU

+90 282 652 20 23

P.tesi-C.tesi: 09.00 - 19.00

Buhar Kazanı Isı Yalıtımı

  • Anasayfa
  • /
  • Buhar Kazanı Isı Yalıtımı
Buhar Kazanı Isı Yalıtımı

Buhar Kazanı Isı Yalıtımı

Kazanlar doğalgaz kazanları ,kömür kazanları ve elektrikli kazanlar olmak üzere 3 e ayrılır.Elektrik kazanları yüksek gider maliyetinden dolayı genelde tercih edilmez.işletmelerde 2 çeşit kazan bulunmaktadır.kazan dairelerinde bulunan kazanların ısı yalıtımı çok önemlidir.Zira kazanlara ısı yalıtımı yapılmazsa zaten işletmenin çalışması mümkün değildir.Kazanlar işletmenin ihtiyacı olan buharı karşıladığından dolayı işletmelerdeki en yüksek sıcaklık bu kazanlarda meydana gelir.o yüzdendir ki kazanlara yapılacak ısı yalıtımının yüksek sıcaklıklara dayanıklı malzemeden olmasını zorunlu kılmaktadır.

TRAKYA İZOLASYON olarak kazan izolasyonun da levha taşyünü kullanımını işletmelere önermekteyiz.Kazanın etrafına belli aralıklarla 1.5mm saçtan lama ile dönülmeli ve100 lük levha taşyünü iki kat üst üste sarılmalı ve üzerine işletmenin tercihine göre trapez saç veya düz aliminyum saçla kaplanmalıdır.Yüksek sıcaklıktaki kazanlara 2 kat 100 lük levha taşyünü ile yapılacak ısı yalıtımı standartlara uygun ve istenen verimliliği sağlıyacaktır. Yüksek sıcaklıktaki kazanlara sanayi şiltesi taşyünü ile yapılacak ısı yalıtımı standartlara uygun olmadığı gibi istenen verimliliğide sağlamaz.

Buhar Kazanı Isı Yalıtımı
TRAKYA İZOLASYON olarak çorlu, Çerkezköy, veliköy, velimeşe, ulaş, ergene, muratlı, Lüleburgaz, Silivri, Tekirdağ, edirne, Kırklareli başta olmak üzere tüm trakyada kömür kazanlarına standartlara uygun şekilde kazan izolasyonu yapmaktayız.

Doğalgaz kazanları ise 1.5mm saçtan lama belli aralıklarla kazana tutturularak kazanın çevresine 100 lük levha taş yünü ile sarılıp üzerine aliminyum saç kaplama yapılmalıdır.

TRAKYA İZOLASYON olarak çorlu, Çerkezköy, veliköy, velimeşe, ulaş, ergene, muratlı, Lüleburgaz, Silivri, Tekirdağ, edirne, Kırklareli başta olmak üzere tüm trakyada doğalgaz kazanlarına standartlara uygun şekilde kazan izolasyonu yapmaktayız.

KIZGIN YAĞ KAZANI ISI YALITIMI NASIL YAPILMALI


Kızgın yağ kazanı işletmelerin en sıcak olduğu birimdir.çok yüksek sıcaklıkta olmasından dolayı buraya uygulanacak ısı yalıtım malzemesinin yüksek sıcaklıklara dayanıklı olması gerekmektedir.maliyetten kaçmak için düşük kalite ısı yalıtım malzemesi kullanmak daha yüksek maliyetlere sebebiyet verir.o yüzdendir ki kızgın yağ kazanlarına yapılacak ısı yalıtımı 100 lük levha taşyünü ile 2 kat sarılmalı ve üzerine aliminyum saç kaplama yapılmak suretiyle yapılması elzemdir.

TRAKYA İZOLASYON AİLESİ olarak çorlu, Çerkezköy, veliköy, velimeşe, ulaş, ergene, muratlı, Lüleburgaz, Silivri, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli başta olmak üzere tüm Trakyada kızgın nyağ kazanlarına standartlara uygun şekilde yapmaktayız.